Narconon Sonuçları

Çalışmalar & Raporlar

Bir Örnek

Madde İstismarı Tedavisinden sonrasında Rutin Sonuç Görüntüleme İşlemi için Basitleştirilmiş Bir Yöntem" (R.D. Lennox, (doktora derecesi).; MA Sternquist, MS, ve A. Paredes, MD, bilimsel ve sağlık dergilerinde yayımlanmıştır. Madde İstismarı: Araştırma ve Tedavi 2013:7, 155-169) Narconon programının tamamlanmasından altı ay sonra 323 mezunla yapılan çalışmada mezunların %73,5'inin herhangi bir yasa dışı madde kullanmadığı, %94'ünün cezai işlem görmediği gösterilmiştir.


Narconon Stockholm, İsveç, Harici Dava Araştırması (P. Gerdman, Mayıs 1981)

Narconon programının tamamlanmasından dört yıl sonra 13 mezunla yapılan çalışmada: %78,6 uyuşturucudan uzak, %73 istikrarlı bir şekilde çalışan.


"Narconon Eslöv'ün (İsveç) 2010-2012 Uyuşturucu Rehabilitasyon Programı Mezunlarının Rutin Sonuç İzlemesinin Özet Analizi"

Bu çalışmada, 49 Narconon mezunu mezuniyetten 1-3 yıl sonrasına kadar gözlemlenmiştir. Mezun oluşu izleyen altı ayda uyuşturucudan uzak, %80. Geçmiş 30 günde: çalışan ya da okuluna devam eden %77, adli vakaya bulaşmayan %98, aile ile iyi ilişkiler %86.


"Narconon Boston Vaka Araştırma ve Kontrolü" (C. H. Washburn, MD, 30 Haziran 1975)

Programdan 10 ay sonra 11 mezunla yürütülen bu çalışmada; kontrol grubunun %0'ına kıyasla, Narconon vaka çalışma grubunun %91'i uyuşturucudan uzak olarak rapor edildi.


"ISJO: Narconon Yeni Yaşam Detoksifikasyon Programı'nın Genç Yetişkinler Üzerindeki Olumlu Etkileri, Utah Dördüncü Bölge Gençlik Mahkemesi"( WAG Konferansında sunulan çalışma, Ağustos 2005)

Mahkeme tarafından önerilen bu programa katılan kişilerin suça yönelimlerinde gözle görülür bir düşüş görülmüştür. Narconon programının tamamlanışını takiben, kontrol grubunun %30,1'ine kıyasla gençlerin %63,5'i yasadışı eylemlerden uzak durmuştur.

Tanımlanan bu sonuçlar, tedavinin kısa ve orta süreli etkinliğine ilişkin toplanan verilere dayanmaktadır. Bireysel sonuçlar garanti edilmemektedir ve kişiden kişiye değişebilir.