"Onurumu Geri Kazandım"

Memleketimde atlettim. Liseden sonra denizci olmak için futbol ve güreş bursunu reddettim. İstihbarat denizcisi olarak sekiz yıl çalıştım.

İstihbarattan ayrıldıktan sonra memlekete döndüm. Arada sırada içtiğimi kabul ediyorum. Ama bu, çok fazla içmeye başlamadan önce mangal yakarkendi ve kendimi kontrol edebiliyordum. Fakat son iki yıldır iyice bağımlılık oldu.

Ailemden, kardeşlerimden içtiğimi saklamaya çalışıyordum. İşi bıraktım. Ve ayrıldığımda günde dokuz saat içer olmuştum. Tek umursadığım şey alkol olmuştu.

Artık bir yaşamım yoktu, ailem yanımda değildi çünkü kendimi onlardan soyutlamıştım. Arkadaşlarımla sohbet etmeyi bıraktım. Sadece odamda oturup içiyordum.

Narconon’a gelince, kimseyle konuşmadım. Başımı öne eğip etrafta geziniyordum. Saunaya girdikçe, bedenimden birşeyler atıldıkça, kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Daha net düşünmeya başladım, düşüncelerim bulanık değildi. Ve her gün, gün geçtikçe, kendimi çok daha iyi hissetmeye başladım.

Burası benim hayatımı kurtardı. İyice çukura doğru gidiyordum. Burada olmasaydım, muhtemelen şu ana kadar ölmüştüm. Narconon bana yaşamımı geri verdi. Gururumu, onurumu geri kazanmama yardım etti. Artık aynaya baktığımda gurur duyuyorum. Aynaya bakmaktan korkmuyorum. Ve aynaya baktığımda yeni kendimi görüyorum. Bu çok güzel bir his.

Daha Fazla Video