Yaşam
Becerileri

Bir kez uyuşturucu özlemi tamamen atıldığında ve bağımlılığın fiziksel yönü halledildiğinde, kişiyi ilk etapta uyuşturucuya iten nedenlere yönelme zamanıdır.

Bu, kişinin başarmak için ihtiyaç duyduğu yaşam becerilerini aşılamak için uygulamalı kurs çalışmasıyla yapılır. Bunlar, madde bağımlılığı ile mücadele eden kişilerin kaybettiği veya hiç sahip olmadığı becerilerdir.

Etkin pratik ve öğrenme, kişiyi kararlılığa, öz saygıya ve kişisel değerlerine yönlendirir. Diğer önemli bir husus, bu kurslar uyuşturucudan uzak bir yaşamı sürdürmek için gerekli öz kontrol ve kişisel gücün gelişimine yardım eder.

"Narconon yaşadıklarım sırasında kaybettiğim araçları bana geri verdi. Bana tekrardan yaşamayı öğretti—gerçekten yamayı."

Başarınız için Gerekli Şeyler

İşte araçlarınız ki bunlar Narconon programının aşamalarında öğrencilerin çalıştığı ve ulaştığı araçlardır:

Yaşamın İniş ve Çıkışlarının Üstesinden Gelmek

Bir gün keyifli ertesi gün moralsiz olmak kişiyi hızla dibe vurmaya götürecek bir daralan helezona dönüşebilir. Bu kursta kişinin, duygusal ve fiziksel açıdan "dönme dolap" gibi dönmesine sebep olacak faktörleri öğrenin. Esenliğinizi geliştirecek kalıplar oluşturun ve olumsuz faktörleri tespit etmeyi öğrenin ki onlardan kaçınabilesiniz veya hayatınızdan çıkarabilesiniz.


Kişisel Değerler

Doğru seçimler yapmak tüm geleceğinizi belirler. Ama doğru nedir ki? Bunu kendiniz için her durumda nasıl belirlersiniz? Bu kurs kendi "omurganızı" oluşturmanıza yardımcı olur ve karar vereceğiniz çerçeveyi sağlar, bu da doğru şeyi, sizin için her ne ise, yapmanız konusunda güven kazandırır.


Hayattaki Durumları Değiştirme

Son bir adım olarak, bağımlılığın olumsuz yönde etkilediği herhangi bir yaşam alanındaki parçaları toplama zamanıdır. Bu kurs, yaşamınız, ilişkileriniz, sahip olduklarınız ve işinize verdiğiniz hasarı onarmanız için size yardım eder. Öyle görünmüyor olsa bile bu hasar tamir edilebilir. Bu kurs, hayatınızı yeniden toparlamak ve daha iyi bir gelecek için kullanabileceğiniz pratik formüller verir."Narconon'dan önce sekiz iyileştirme programına katılmıştım. Narconon'u farklı kılan şey, bana uyuşturucu kullanmamamı asla söylememiş olmalarıdır; Narconon'da bana yaşamanın daha iyi bir yolunu öğrettiler ve bunun yan ürünü de uyuşturucu kullanmamaktı.

Sonraki
Yaşamları Kurtarmak. Aileleri Kurtarmak.
Narconon Programının Sonuçları

NARCONON TÜRKİYE

UYUŞTURUCU EĞİTİMİ VE TEDAVİSİ